Dialogi wierszem pisane na okazje wciąż te same

Podtytuł: 83-7308-651-X
ISBN:
19,80 zł
Prezentowana książka zawiera zbiór scenariuszy przedstawień uczniowskich. Scenariusze powstawały w trakcie pracy Autorki z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
W książce znajduje się osiem scenariuszy, trzy na okoliczność Dnia Nauczyciela, trzy poświęcone tematyce jasełkowej, jeden o tematyce wielkanocnej i jeden przeznaczony do realizacji przez dorosłych (np. z okazji Dnia Dziecka)...
Ilość

Prezentowana książka zawiera zbiór scenariuszy przedstawień uczniowskich. Scenariusze powstawały w trakcie pracy Autorki z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W książce znajduje się osiem scenariuszy, trzy na okoliczność Dnia Nauczyciela, trzy poświęcone tematyce jasełkowej, jeden o tematyce wielkanocnej i jeden przeznaczony do realizacji przez dorosłych (np. z okazji Dnia Dziecka). Pięć opracowań to wyłącznie teksty autorskie, natomiast trzy są kompilacją pomysłów i tekstów własnych oraz innych autorów.

Prezentowane teksty na pewno okażą się potrzebne i wyjdą naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, którzy co roku poszukują nowych pomysłów na zorganizowanie tych samych uroczystości szkolnych.

 

83-7308-651-X
100 Przedmioty

Dialogi wierszem pisane

SPIS TREŚCI

Od Autora  
 
SCENARIUSZE NA DZIEŃ NAUCZYCIELA

Kogel-mogel po uczniowsku  
Galeria snów o Nauczycielach  
Bezwodny rejs w nieznane, czyli powiastka o tym, jak to podróże kształcą  

SCENARIUSZE NA OKOLICZNOŚĆ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Cud grudniowej nocy  
Wędrówka do betlejemskiej stajenki  
Jasełka z rogami  
 
SCENARIUSZ O TREŚCI WIELKANOCNEJ

Wielkanocny stół  

SCENARIUSZ DO BAJKI DLA DZIECI

Perypetie z magią  


 

Dialogi wierszem pisane

            Niechlubny czas tzw. akademii ku czci szczęśliwie już minął. Dziś zatem zamiast sławienia dobroczynnych skutków przyjaźni polsko-radzieckiej  - młodzi autorzy mogą wystawiać na szkolnych przedstawieniach, co chcą  (lub o czym zdecyduje wychowawca).

            Niniejsza, bardzo sympatyczna, książeczka zawiera zgodnie z podtytułem propozycje scenariuszy do przedstawień szkolnych i nie tylko. Scenariuszy jest w sumie osiem, w tym na Dzień Nauczyciela, Boże Narodzenie, Wielkanoc  i jeden (uwaga!) „przeznaczony do realizacji przez dorosłych” – na Dzień Dziecka. Wszystkie z pewnością użyteczne, dzięki którym podopieczni autorki „doświadczali wielu pozytywnych emocji, które sprzyjały budowaniu motywacji do pracy, wzrostowi poziomu samoakceptacji, a także umacnianiu poczucia własnej wartości”. Dodajmy, że wszystkie zostały, że tak powiem, „przetestowane” na dzieciach. (KF)

 

Magazyn Literacki "Książki", nr 6/2006

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło