Mit o szkole jako miejscu "wszechstronnego rozwoju" uczniabr / br /

Podtytuł: 83-7308-331-6
ISBN:
38,00 zł
Jest to drugie wydanie książki, która zawiera znakomitą dekonstrukcję różnorodnych kontekstów polityki oświatowej, prowadzonej w Polsce w ostatnich latach, ze szczególnym uwzględnieniem problemu...
Ilość

Jest to drugie wydanie książki, która zawiera znakomitą dekonstrukcję różnorodnych kontekstów polityki oświatowej, prowadzonej w Polsce w ostatnich latach, ze szczególnym uwzględnieniem problemu reformy edukacji oraz jej wpływu na tożsamość nauczycieli i uczniów. Jest to publikacja o władzy i... nadużywaniu władzy, o - nasyconych ideologią i polityką - próbach wyznaczania granic rzeczywistości edukacyjnej i granic umysłów ludzi, o zniewalaniu i oporze, o świecie, w którym żyjemy i o kształt którego toczy się nieustanna walka. Ta wybitna, aktualna, potrzebna i poruszająca książka przeznaczona jest dla uczonych i dla praktyków, dla studentów i dla rodziców - dla wszystkich młodych duchem.

83-7308-331-6
100 Przedmioty

Dudzikowa Maria

profesor zwyczajny doktor habilitowany, pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Zakładu Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM.

Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół szkoły jako podmiotu zmian i miejsca rozwoju ucznia, życia codziennego w szkole oraz autokreacji, wychowania, enkulturacji.

Autorka około dwustu prac, w tym: O trudnej sztuce tworzenia samego siebie i Mit o szkole jako miejscu „wszechstronnego rozwoju" ucznia. Eseje etnopedagogiczne.

 

Mit o szkole jako miejscu "wszechstronnego rozwoju" ucznia

Zamiast Wstępu trzy cytaty

Wprowadzenie w problematykę

Mityczna opowieść i myślenie mityczne o „powrocie” wychowania do szkoły

Misyjne posłannictwo nauczycieli i… „gra w szczęście” (bez pieniędzy)

Powrót wychowania z … ochroniarzem i bitą w tle

Środowisko wszechstronnego rozwoju… czy naznaczania i rangowania

Środowisko wszechstronnego rozwoju ucznia czy szkoła przetrwania

Kolejne iluzje? Kolejna rzeczywistość pozorów?

Esej ostatni: strategia chciejstwa, czyli powrót do normalności?

Metafora zamiast zakończenia

Suplement: …a świstak siedzi i

Bibliografia

Materiały prasowe

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło