Wierszem gotowanebr / Książka kucharska dla dziecibr /

Podtytuł: 83-7308-188-7
ISBN:
24,80 zł
Barwnie ilustrowana, rymowana książka kucharska przeznaczona jest nie tylko dla dzieci najmłodszych, ale i dla uczniów klas wyższych szkoły podstawowej. Jeśli sięgną po tę książkę rodzice i nauczyciele...
Ilość

Barwnie ilustrowana, rymowana książka kucharska przeznaczona jest nie tylko dla dzieci najmłodszych, ale i dla uczniów klas wyższych szkoły podstawowej. Jeśli sięgną po tę książkę rodzice i nauczyciele, będą zapewne mile zaskoczeni inwencją twórczą i pomysłowością autora. Nie ma w niej wymyślnych, egzotycznych czy orientalnych dań, bo i cel był z goła odmienny - powinna być bodźcem do kucharskiej aktywności od najmłodszych lat.

 

83-7308-188-7
100 Przedmioty

Kacprowicz Zbigniew

Kacprowicz Zbigniew
 

 

Wierszem gotowane

SPIS TREŚCI

 

Wstęp

ü      Żurek królewski

ü      Magulum

ü      Rarytasy z kiełbasy

ü      Opieńkowe kotlety

ü      Pasta z boczku i kiełbasy

ü      Moja wiosna czarodziejka (sałatka z nowalijek)

ü      Sałatka z tuńczyka

ü      Rzadko spotykane placki ziemniaczane

ü      Kanapki „w locie”

ü      Ryż z potrawką salonową

ü      Kluski z jagodami

ü      Marcepanowe naleśniki

ü      Kopytka z kapustą i omastą

ü      Surówka pomarańczowa po pekińsku

ü      Twórczy deser

ü      Kuchnia pachnie pomarańczami

 

Wierszem gotowane

Tak więc zacznę od tego, ze jest to książka kucharska zarówno dla dzieci, ale również dla rodziców, bo na pewno nie jedna mama przepis z tej książki podpatrzeć by sobie mogła :)

W książce znajdziemy 15 przepisów na dania różne :) I na obiad i na deser, na przekąskę oraz na kolację :) Między innymi: Żurek królewski, Pasta z boczku i kiełbasy, Sałatka z tuńczyka, Marcepanowe naleśniki, Surówka pomarańczowa po pekińsku i jeszcze kilka innych :)
 
Dla każdego coś smacznego :)))
A wszystko to napisane wierszem! I z ogromną ilością wspaniałych kolorowych obrazków. Co jest fajną odmianą od zwykłych książek kucharskich...
 
Nie od dziś wiadomo, że dzieci w obowiązkach domowych pomagać lubią (przynajmniej do jakiegoś wieku :P ). Takie wspólne gotowanie na pewno sprawi im ogromną frajdę :) Może to być dla nas wspaniałą zabawą, miło spędzonym wspólnie czasem :) 
Bo co ma robić dziecko kiedy mama robi obiad i nie może się z nim pobawić? Oczywiście może mamie pomóc :))) 
U nas tak właśnie jest. Staram się jak najczęściej brać synka do pomocy w kuchni oraz przy wielu innych pracach domowych bo widzę jaką mu to sprawia radość :)
A że czasem coś się wyleje, stłucze czy wysypie, to jest naprawdę mało istotne...
 
Moim zdaniem książka jest bardzo fajna, najlepsze są w niej przepisy napisane wierszem. Szczerze wam powiem, że można je poczytać dziecku np przed snem :P
Autor zachęca dzieci do samodzielnego wykonania dań, co oczywiście jest możliwe, ale to już tyczy się dzieci starszych... Takie maluchy jak mój synek mogą natomiast w wykonaniu dań asystować i mieć radochę kiedy mama będzie wierszem czytać co dalej należy wykonać :)
Ilustracje w książce baaardzo nam się podobają. Wiele z nich obrazuje nam co należy wykonać, inne są zabawne, ale wszystkie bez wyjątku są śliczne, kolorowe, no po prostu same plusy :)
 
Podsumowując książka ta jest przydatna i dla rodziców, którzy mogą sami z niej korzystać i dla maluchów, które mogą dzielnie pomagać w tworzeniu posiłków i oczywiście dla dzieci starszych, które dzięki tej książce same będą mogły przygotować coś pysznego do zjedzenia :)
 
My na pewno nie raz z tek książki kucharskiej skorzystamy :)

Egzemplarz recenzencki został do mnie przysłany przez wydawnictwo IMPULS, za co bardzo dziękuję :)
 
 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło