Pomyśl, Piotrek!br /

Podtytuł: 83-7308-198-4
ISBN:
14,80 zł
Rzadko na polskim rynku wydawniczym zdarza się publikacja podobna do niniejszej, w całości poświęcona psychologicznej terapii dzieci z upośledzeniem umysłowym i próbie nauczenia takich dzieci podstaw myślenia. Autor przedstawia pracę z dzieckiem z zespołe
Ilość

Rzadko na polskim rynku wydawniczym zdarza się publikacja podobna do niniejszej, w całości poświęcona psychologicznej terapii dzieci z upośledzeniem umysłowym i próbie nauczenia takich dzieci podstaw myślenia. Autor przedstawia pracę z dzieckiem z zespołem Downa. Terapeutyczna współpraca psychologa z Piotrem trwa od ośmiu lat, w książce opisane są dwa pierwsze lata wraz z przykładami wybranych zajęć terapeutycznych oraz ogólny opis dalszego przebiegu terapii. Przedstawionych jest dwadzieścia scenariuszy sesji. Opis każdej sesji opatrzony jest krótkim, rzeczowym komentarzem, dotyczącym działań psychologa, celów, jakie sobie stawia, a także opisem reakcji dziecka. Książkę kończy opis terapii i jej efektów.

 

83-7308-198-4
100 Przedmioty

Smereka Tomasz

doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Specjalizuje się w językoznawstwie stosowanym. Adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Kierownik i wykładowca Podyplomowego Studium Pedagogiki Specjalnej. Wykładowca w Podyplomowym Studium Logopedycznym, Neurologopedii, Emisji Głosu i Surdologopedii. Psycholog, terapeuta zaburzeń myślenia i procesów intelektualnych dzieci i dorosłych z 30 letnim stażem zawodzie psychologa (dwuletni staż w pracy terapeutycznej i jako dyrektor w przedszkolu integracyjnym we Wrocławiu). Współautor metody terapeutycznej nastawionej na rozwój mowy i myślenia "Dyna - Lingua M.S." (dawna nazwa metody: psychostymulacyjna metoda kształtowania i rozwoju mowy oraz myślenia). Autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów z zakresu rozwoju myślenia i terapii zaburzeń intelektualnych (między innymi autyzmu, afazji i wszelkich opóźnień rozwojowych). Ponadto pełni funkcję Wiceprezesa Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

 

Pomyśl, Piotrek!

SPIS TREŚCI

 

Przedmowa

Wstęp

I.                     Teoretyczne założenia

II.                   Zarys teorii J. Piageta

III.                  Ogólny opis psychostymulacyjnej metody kształtowania i rozwoju mowy oraz myslenia (watek psychologiczny)

IV.               Przebieg terapii Piotra. Skrócone scenariusze sesji psychologicznych

V.                 Opis dwuletniej terapii psychologicznej Piotra

VI.               Dalszy ciąg terapii Piotra

VII.              Wnioski końcowe

 

Spis podstawowych technik zastosowanych w terapii Piotra

Bibliografia

 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło