Jakość życia w chorobiebr /

Podtytuł: 83-7308-101-1
ISBN:
24,50 zł
Celem prezentowanej książki jest próba charakterystyki jakości życia osób w sytuacji choroby, charakterystyka subiektywnego samopoczucia, relacji z najbliższym otoczeniem, a także sposobu funkcjonowania niektórych instytucji...
Ilość

Celem prezentowanej książki jest próba charakterystyki jakości życia osób w sytuacji choroby, charakterystyka subiektywnego samopoczucia, relacji z najbliższym otoczeniem, a także sposobu funkcjonowania niektórych instytucji. Książka oparta jest na doświadczeniach osób pracujących z osobami chorymi przez okres ponad jednego roku.

            Problematyka tego opracowania powinna zainteresować pedagogów społecznych, studentów pedagogiki różnych specjalności, a ponadto pracowników socjalnych, pielęgniarki środowiskowe i inne grupy społeczne zainteresowane profesjonalną pomocą społeczną.

 

 

Syrek Ewa
83-7308-101-1
100 Przedmioty

Syrek Ewa

doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, o specjalności: pedagogika społeczna.  Specjalizuje się także w pedagogice zdrowia i socjologii wychowania. Rozprawa habilitacyjna autorki dotyczyła teoretycznych standardów zdrowia dzieci i młodzieży w regionie Górnośląskim. Pełni stanowisko profesora w Instytucie Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, jest nie tylko członkiem kadry naukowo-dydaktycznej ale także Członkiem Rady Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach.

 

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=68418&lang=pl

 

Jakość życia w chorobie

SPIS TREŚCI

 

Wstęp

Chorzy psychicznie korzystający z pomocy społecznej

Środowiskowe uwarunkowania jakości życia osób z choroba Alzheimera

Aktywność życiowa osób starszych – pensjonariuszy domu pomocy społecznej

Sytuacja życiowa osób chorych terminalnie – pacjentów hospicjum

Zdrowotne i społeczne konsekwencje choroby oparzeniowej

Wybrane determinanty zachowań suicydalnych

Kształtowanie poczucia tożsamości społecznej osób niepełnosprawnych w procesie rehabilitacji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło