• Obniżka
Matka znienacka czyli historie o wcześniactwie

Matka znienacka czyli historie o wcześniactwie

ISBN: 978-83-8095-640-7
38,00 zł
33,00 zł Zniżka 5,00 zł

Wcześniactwo to nie tylko czas narodzin i pierwszego roku, ale całe mnóstwo spraw związanych z rozwojem i wychowaniem takiego małego Kurczaka nabiera przecież rozpędu z upływem rozwoju i lat.

Ilość

Autorka

Kochani Rodzice wcześniaków, na początku chciałabym przede wszystkim dodać Wam otuchy i wzbudzić w Was trochę radości, abyście nawet w tak trudnej (jak dla nas wówczas) historii, przyjścia znienacka Kurczaka na świat, dostrzegli pozytywne aspekty życia. Umieszczam tu prawie nikomu nie pokazywane zdjęcia naszej córki z tego szczególnie trudnego, ale i bardzo wzruszającego okresu. Na pewno macie podobne w swoich albumach. Czytając tę książkę, może czasem zobaczycie siebie i swoje dzieciątko w historii, która nam się przydarzyła, a może w tych opowiadaniach o naszym życiu z wcześniakiem będzie całkiem sporo analogii do Waszego życia. Niewykluczone, że rozpoznacie siebie, gdy kiedyś tam lub całkiem niedawno spędzaliście czas na oddziale neonatologii, sali VIP czy domowej. Kiedy parasol ochronny sztabu lekarzy i położnych się zamknął, a Wy stanęliście oko w oko z wcześniactwem Waszego maluszka już sami. Wybaczcie, że więcej w tej książce o mamach, ale piszę ze swojej perspektywy, z głębi własnego serca i osobistego postrzegania sytuacji. Nie zrozumcie mnie źle, że tata Kurczaka gdzieś w odwodzie, ale tak się wydarzyło, że większość czasu to raczej ja i Kurczak spędziłyśmy razem, bo ktoś musiał zająć się finansową kwestią wydatków związanych z utrzymaniem rodziny.

Zapewniam, że bez taty Kurczaka i jego racjonalnego podejścia do wielu spraw nie przeszlibyśmy do obecnego momentu naszego życia rodzinnego, w którym już chyba wszyscy umiemy się uśmiechać do wspomnień, mimo tego, że i ogrom trudnych chwil wówczas nam towarzyszył, i trudne emocje między nami jako rodzicami też bywały...

100 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB
Książka papierowa
oprawa miękka

O autorce, bohaterce, ilustratorce:


Alicja Pilch
 

terapeutka dzieci i młodzieży, trenerka TUS, terapeutka ACT. Od lat z zacięciem bada i zajmuje się terapią dzieci z mutyzmem selektywnym, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami zachowania i ASD. Łączy wykształcenie z pasją, jaką niewątpliwie jest psychoterapia. Prywatnie mama wcześniaka, zwanego Kurczakiem, za którego sprawą cała wcześniacza historia się zaczęła. Nieuleczalny mól książkowy, zwolenniczka raczej kocykowego relaksu przy kominku niż sportów ekstremalnych. Lubi ludzi i otaczający świat, który pełen jest nieoczywistych, acz zachwycających pod każdym względem zdarzeń.


Amelia Pilch zwana Kurczakiem z powodu absolutnie cudownego rudego puszku na głowie i niewielkiej wagi w chwili urodzenia. Wcześniak z trzydziestego drugiego tygodnia. Radosna istotka, wygadana po mamusi i dzielna wojowniczka po tatusiu. Entuzjastka wieczornego śpiewu o kołach autobusu, żabie niesłuchającej mamy i biesiadnej pieśni Sto lat. Szalenie towarzyska osóbka, kochająca dzieci, misie i lale. Opiekuńcza miłośniczka rybki Bronka.


Miriola Dzik

młoda (duchem), gadatliwa, raczej miła. Lubi rysować i fotografować. Nie rozumie definicji słów „pedantyczny” oraz „porządek”. Biegła w jedzeniu czekoladek i wydłubywaniu rodzynek z ciasta. Autorka serii rysunków KU RAdości. Znana także jako KURA.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Alicja Pilch

ISBN druk

978-83-8095-640-7

ISBN e-book

 978-83-8095-775-6

Objętość

164 stron

Wydanie

I, 2019

Format

A5 (126x195)

Oprawamiękka, klejona

Wstęp     


1. Jak się mamą zostaje znienacka    

2. Jak nadmiar wiedzy przeszkadza, czyli jak szewc bez butów chodzi    

3. Gestoza – pięknie brzmi, niefajnie się prezentuje    

4. KTG potrzebne od zaraz!    

5. Bliźniacza mama    

6. Nie, nie i jeszcze raz nie! Ja sobie tu poleżę, odpocznę i wszystko będzie dobrze    

7. Kocham pana, doktorze Prozak!    

8. Światełko w tunelu, czyli Kurczak!   

9. Baby blues    

10. Sala VIP    

11. Skrzypiący cyc    

12. Zespół wespół    

13. Umiarkowany, Noga, Her Flick i inni, czyli rygor i ekipa ratująca życie    

14. Trampki, czyli jak się broni matka przed załamaniem nerwowym    

15. Syndrom szpitalny – Kurczak zbieraj się i uciekamy!    

16. Monitor i mycie podłóg   

17. Dom – chaos do ogarnięcia   

18. Autopilot   

19. Rehabilitacja, czyli siłowni ci matko już nie trzeba   

20. Słów kilka o tatusiach i do tatusiów wcześniaków   

21. Telefon ogólnego zaufania i wsparcia   

22. Dobry lekarz to podstawa   

23. Skoki rozwojowe zwane strachami macierzyńskimi   

24. Let it be, niech się dzieje   

25. Nie ma rzeczy niemożliwych, gdy czujesz taką miłość  


Epilog   

Bibliografia

fragment

Należy mieć odpowiednie podejście do poruszonego w książce trudnego tematu, aby móc w stanie opisać przeżycia i emocje, jakie towarzyszą rodzicom dziecka urodzonego przedwcześnie. Autorka z dużym wyczuciem praktycznym i zawodowym przekazuje swoją wiedzę dotyczącą wcześniactwa. Czytając tę publikację, zadawałam sobie pytanie: co tak naprawdę nią kierowało, aby móc podzielić się z Czytelnikami istotnym dla niej doświadczeniem osobistym.

Alicja Pilch bardzo dokładnie relacjonuje cały przebieg swojej wcześniaczej ciąży. Opisuje, co wówczas czuła, jakie obawy jej towarzyszyły, dzieli się swoimi przemyśleniami, przy okazji dając do zrozumienia, że można dzielnie pokonywać pojawiające się przeciwności losu. Daje piękne świadectwo swojego macierzyństwa. [...]

Autorka posługuje się językiem barwnym i skrzącym się humorem. Ze znawstwem, bo wynikającym z osobistych doznań i samodzielnych lektur literatury przedmiotu, ukazuje problematykę wcześniactwa.

Dokładne przeczytanie tej książki pozwala spojrzeć inaczej na swoje życie i dostrzec, jak wiele decyzji zależy od nas samych, oraz że warto walczyć. Trudne doświadczenia czynią nas bowiem bogatszymi i silniejszymi. [...]

Anna Sz.

Bardzo przyjemna opowieść o macierzyństwie, szczególnie tym macierzyństwie z trudniejszym początkiem. Polecam wszystkim mamom, nie tylko wcześniaków. Uczy dystansu a odpowiednia dawka humoru potrafi rozładować napięcie, które pojawia się w nas na początku naszej macierzyńskiej drogi.

Marta

Zobacz także

Matki

Cena podstawowa 34,00 zł -14,00 zł Cena 20,00 zł

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło