Dźwięczące wiersze

Dźwięczące wiersze

ISBN: 978-83-7850-631-7
15,00 zł

Zebrane przez Autorkę wiersze wyróżniają się tematyką związaną z bliskim otoczeniem dziecka: przyrodą i jej zjawiskami w czasie czterech pór roku, znanymi dzieciom zwierzętami i zabawami...

Wersja książki
Ilość

Zebrane przez Autorkę wiersze wyróżniają się tematyką związaną z bliskim otoczeniem dziecka: przyrodą i jej zjawiskami w czasie czterech pór roku, znanymi dzieciom zwierzętami i zabawami. Wykorzystane zostały charakterystyczne słowa i ich muzyczne brzmienie. Dobrano odpowiednie instrumenty perkusyjne, które podkreślają muzyczny wydźwięk tekstu. Słuchając lub deklamując wiersz, dzieci głębiej go odczują i w ten sposób wzbogacą swoje przeżycia. W takiej formie wiersz wyda się młodemu odbiorcy bardziej atrakcyjny i czytelny, a zajęciom prowadzonym przez nauczycielkę przybędzie nowy sposób wypowiedzi artystycznej. Zbiór przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkoli, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców, którzy zechcą rozwijać wrażliwość artystyczną swoich dzieci.

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-631-7

Podolska Beatrix

muzykolog, pedagog.

Ukończyła muzykologię na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uzyskała III stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania muzyki.

Poświęciła się edukacji muzycznej dzieci i kształceniu pedagogów (praca w PSM, WSP, UJ, SWP i SN w Krakowie). Szczególną jej troską było budzenie w dzieciach i studentach zainteresowania muzyką oraz dostarczania im radości z twórczych działań artystycznych. Prowadziła liczne kursy pedagogiczne w Polsce, Argentynie, Urugwaju oraz warsztaty na kongresach ISME, m.in. w Austrii, Kanadzie i w Warszawie.

Jest autorką książek metodycznych dla studentów i nauczycieli przedszkoli.

Została odznaczona nagrodą Ministerstwa Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczne i wychowawczej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ISME, Krzyżem Kawalerskim OOP, Medalem KEN.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Podolska Beatrix

ISBN druk

978-83-7308-999-0

ISBN e-book

978-83-7850-631-7

Objętość

118 stron

Wydanie

I, 2008

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Wprowadzenie


Symbole instrumentów i oznaczeń

Jesień
Zima
Wiosna
Lato

Różne

Spis wierszy
Alfabetyczny spis wierszy

Spis autorów wierszy

Zobacz także

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło