GESTALT nr 1/2005

Podtytuł: 331309
ISBN:
36,00 zł
Począwszy od tego numeru, Gestalt składać się będzie z dwóch części. W pierwszej zaprezentowane są publikacje o charakterze naukowym. Druga część pisma ma charakter informacyjny...
Ilość

Począwszy od tego numeru, Gestalt składać się będzie z dwóch części. W pierwszej zaprezentowane są publikacje o charakterze naukowym. Druga część pisma ma charakter informacyjny.

W części poświęconej teorii i praktyce Gestaltu zaprezentowano trzy artykuły dotyczące wybranych zagadnień z analizy transakcyjnej, badań nad skutecznością oddziaływań psychoterapeutycznych oraz psychologicznej fenomenologii narcyzmu.

W części prezentującej osobowości Gestaltu Czytelnik znajdzie dwa wywiady - z Katarzyną Węglorz-Makuch – dyrektorem Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie oraz Sergem Gingerem, który jest m.in. założycielem  Paryskiej Szkoły Terapii Gestalt oraz twórcą i przewodniczącym FORGE – instytucji, która zrzesza 30 Instytutów z 20 krajów.

Kolejne artykuły pisma poświęcone są kontekstom psychoterapii. Znajdziemy tu kilka słów na temat ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów, artykuł na temat psychoterapii we Francji, Listy psychiatrów z Rosji
i Włoch oraz wybrane oferty dotyczące dokształcania, szkoleń, warsztatów, konferencji oraz kongresów naukowych.

W części czasopisma poświęconej sprawozdaniom znajdziemy 9 relacji z najważniejszych wydarzeń na świecie, jakie odbyły się w 2005 roku, których tematyka była związana z Gestaltem.

Czytelnik ma możliwość zapoznania się także
z kalendarium konferencji i kongresów 2006 – zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

331309

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło