Media - kultura popularna - edukacja

Podtytuł: 83-7308-499-1
ISBN:
38,00 zł
Refleksja nad związkami mediów, edukacji i kultury popularnej jest bardzo potrzebna. Ciągle jest jej za mało w literaturze, a jak już się pojawia, to jest ostrożna i odsuwana na margines. Tymczasem jest to obszar, który żyje i ciągle się rozwija...
Ilość

Refleksja nad związkami mediów, edukacji i kultury popularnej jest bardzo potrzebna. Ciągle jest jej za mało w literaturze, a jak już się pojawia, to jest ostrożna i odsuwana na margines. Tymczasem jest to obszar, który żyje i ciągle się rozwija.

Prezentowany tom nie jest przejawem myśli tradycjonalistycznej w pedagogice. Odzwierciedla on spojrzenie młodego pokolenia pedagogów na kulturę popularną i edukację, Internet jako miejsce uczenia się, fenomen popularności programów typu reality show, problem niepełnosprawności ukazany w filmach, modele kobiecości w reklamach oraz powieści i gry komputerowe, których odbiorcami są dziewczynki.

Książka powinna zainteresować naukowców zajmujących się kulturą popularną, studentów kierunków humanistycznych oraz ogólnie Czytelników, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z edukacją, mediami i kultura popularną.

 

83-7308-499-1

Jakubowski Witold

pedagog, filmoznawca, pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskie-go, gdzie kieruje Zakładem Edukacji Dorosłych i Studiów Kulturowych. Jego badania mieszczą się na pograniczu kulturoznawstwa i pedagogiki. Szczególnie interesują go związki kultury i edukacji, a zwłaszcza edukacyjny potencjał kultury popularnej. Jest autorem książek: Lęk w filmie (refleksje pedagoga), Impuls, Kraków 1997; Edukacja i kultura popularna, Impuls, Kraków 2001 oraz Edukacja w świecie kultury popularnej, Impuls, Kraków 2006 (wyd. I). Pod je-go redakcją ukazały się również opracowania zbiorowe: Media – kultura popularna – edukacja, Impuls, Kraków 2005; „Dzisiejsze czasy” – edukacja wobec przemian w kulturze współczesnej, Impuls, Kraków 2006 oraz Kultura i edukacja (konteksty i kontrowersje), Impuls, Kraków 2008 (wznowienie 2010). Jest również współredaktorem książek: Edukacyjne konteksty kultury popularnej, Impuls, Kraków 2002 (z Edytą Zierkiewicz) oraz Kultura popularna –tożsamość – edukacja, Impuls, Kraków 2010 (z Darią Hejwosz).

 

Media, kultura popularna, edukacja

SPIS TREŚCI

 

Witold Jakubowski

Zamiast wstępu, czyli o kulturze popularnej i edukacji

 

Jolanta Tulińska

Internet jako miejsce uczenia się, czyli kilka refleksji o edukacji w cyberprzestrzeni

 

Agnieszka Godom

Co ty w tym widzisz? Próba pedagogicznego odczytania fenomenu popularności programów typu reality show

 

Małgorzata Malec

Oswajanie „inności”. Człowiek niepełnosprawny w sztuce filmowej

 

Alina Łysak

„Być kobietą…”– modle kobiecości w reklamach związanych z menstruacją

 

Edyta Zierkiewicz

Zagadka rozwiązana! Przygody detektywi Lancy Drew Jako przykład powieści i gier komputerowych dla dziewczynek

 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło