Człowiek dobry

Człowiek dobry

Podtytuł: 83-7308-493-2
ISBN:
12,00 zł

Książka zawiera opis wzorów człowieka dobrego. Podstawą ich wyodrębnienia jest rodzaj pozytywnego udziału człowieka w tworzeniu konkretnych warunków określających przebieg życia innych ludzi. Rejestr tych wzorów wzmocniony jest analizą różnic między nimi oraz relacji ich do postulatu usamodzielniania się człowieka w procesie socjalizacji. Samodzielność to najbardziej pożądana cecha człowieka dorosłego. W książce opisanych jest sześć wzorów człowieka dobrego...

Ilość

Książka zawiera opis wzorów człowieka dobrego. Podstawą ich wyodrębnienia jest rodzaj pozytywnego udziału człowieka w tworzeniu konkretnych warunków określających przebieg życia innych ludzi. Rejestr tych wzorów wzmocniony jest analizą różnic między nimi oraz relacji ich do postulatu usamodzielniania się człowieka w procesie socjalizacji. Samodzielność to najbardziej pożądana cecha człowieka dorosłego.

W książce opisanych jest sześć wzorów człowieka dobrego, relacje między nimi oraz relacje do postulatu usamodzielniania się jednostki w procesie socjalizacji.

Książka może być przydatna studentom studiów humanistycznych, szczególnie kierunkom nauczycielskim, nauczycielom, pracownikom instytucji pomocy społecznej, pedagogom szkolnym oraz dziennikarzom, którzy zajmują się problemami społecznymi.

83-7308-493-2

Hajduk Barbara

doktor, specjalizuje się w pedagogice szkoły wyższej i psychologii rozwoju. Pracownik Zakładu Pedagogiki Społecznej Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Zielonogórskim.

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=14526&lang=pl

Źródła zainteresowania problemem

Kryteria moralnego wartościowania

Czynności zdefiniowania wzoru dobrego człowieka

Interweniowanie. Motywy i skutki. Wyręczanie. Motywy czy skutki?

Pomaganie przez utrudnianie. Skutek czy czynność?

Tworzenie wartości. Użyteczność efektów przed motywami.

Redukcja aspiracji. Motywy i skutki.

Dzielenie się dobrami

Wzory dobrego człowieka w kształceniu nauczycieli

Społeczne wartości przymusu

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło