Między wzruszeniem a śmiechem

Podtytuł: 83-7308-433-9
ISBN:
18,00 zł
Inscenizacje szkolne mają swoją tradycję i gorących miłośników. Wnoszą w życie szkolne element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego. W prezentowanej publikacji Autorka zamieszcza porady jak wybierać tekst inscenizacji...
Ilość

Inscenizacje szkolne mają swoją tradycję i gorących miłośników. Wnoszą w życie szkolne element odmiany, twórczego klimatu i poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego. W prezentowanej publikacji Autorka zamieszcza porady jak wybierać tekst inscenizacji, czym się kierować przydzielając role, jak radzić sobie z muzyką
i strojami, kogo zaprosić na premierę, jaki wpływ na dzieci ma odgrywanie ról.
W książce znajdziemy pięć scenariuszy przedstawień szkolnych, w tym „Śpiącą królewnę” przystosowaną do możliwości pierwszoklasistów – adeptów szklonej sztuki aktorskiej, „Królewnę śnieżkę” – już nieco trudniejszą, dla uczniów klasy trzeciej nierymowany tekst bożonarodzeniowego przedstawienia „Wigilijne tajemnice zwierząt”. Wydanie drugie książki zostało wzbogacone o trzy nowe teksty. „Wizyta bajek” otwiera przed uczniami możliwości związane z prezentacją na scenie bardziej codziennego języka narracji. Teksty „Kłobuk Oczajdusza” i „Legenda o Łynie” wiążą się z regionem warmińsko-mazurskim, co nie ogranicza jednak możliwości wystawiania ich w dowolnym miejscu w kraju.

 

http://e-book.impulsoficyna.pl/

 

 


 Książka dostępna w wersji elektronicznej
w
 następujących witrynach

 

 

                          

                     

 


 

83-7308-433-9

Klus-Stańska Dorota

Profesor, długoletni pracownik Zakładu Pedagogiki Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, obecnie profesor nadzwyczajny i zastępca dyrektora w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Członkini Polskiej Akademii Nauk.

Jej zainteresowania koncentrują się wokół alternatywnych metod kształcenia. Założycielka Autorskiej Szkoły Podstawowej „Żak” w Olsztynie, autorka programu AIP „Żak”.

 

Między wzruszeniem a śmiechem

SPIS TREŚCI

 

Szkolne przedstawienia, czyli jak to się zaczęło

Z notatnika nauczyciela

 

1. Rady i porady

2. Z przymrużeniem oka

 

Śpiąca Królewna

Królewna Śnieżka w nowym wydaniu, czyli spojrzenie w lustro

Wigilijne tajemnice zwierząt

Wizyta bajek

Kłobuk Oczajdusza

Legenda o Łynie

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło