Wychowanie zdrowotne w edukacji matematycznej dla klas 1-3 szkoły podstawowejbr /

Podtytuł: 83-7308-185-2
ISBN:
8,00 zł
Książka jest adresowana do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz ich nauczycieli. Zawiera zbiór matematycznych zadań tekstowych, skupionych wokół następujących zagadnień promujących zdrowie...
Ilość

Książka jest adresowana do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz ich nauczycieli. Zawiera zbiór matematycznych zadań tekstowych, skupionych wokół następujących zagadnień promujących zdrowie: ruch to zdrowie, zdrowy styl odżywiania, zdrowy styl życia i zdrowe otoczenie. Zadania tekstowe w każdym dziale podzielone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Wraz ze wzrostem stopnia trudności zadań tekstowych zwiększa się zakres obliczeniowy - od 0 do 20, potem do 100, 1000 i dalej. Książka zachęca do stosowania różnorodnych form aktywności uczniów, mających na celu kształtowanie postawy badawczej dzieci w rozwiązywaniu problemów.

83-7308-185-2

Stypułkowski Cezary

Doktor nauk medycznych. Równolegle z medycyną ukończył na UJ biologię (biochemię), a podjąwszy już pracę, ukończył zaocznie studia z zakresu wychowania fizycznego.

Specjalista chorób wewnętrznych, hematolog, opublikował 8 książek i ponad 100 prac z zagadnień kliniczno-hematologicznych.

W drugiej połowie kariery zawodowej zajmował się pedagogiką zdrowia i metodyką edukacji zdrowotnej. Jako pierwszy w Polsce przez okres 10 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Akademii Wychowania Fizycznego wykładał na kierunku nauczycielskim pedagogikę zdrowia.

 

 

 

Wychowanie zdrowotne w edukacji matematycznej 1-3

SPIS TREŚCI

 

Wstęp

Wskazówki metodyczne

I.                     Ruch to zdrowie

II.                   Zdrowy styl odżywiania

III.                  Zdrowy styl życia i zdrowe otoczenie

IV.               Kangur matematyczny

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło