Bezpieczeństwo dziecibr / Scenariusze zajęć dla rodziców i nauczycielibr /

Podtytuł: 83-7308-156-9
ISBN:
18,00 zł
Celem tego przewodnika jest ułatwienie prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziećmi i wprowadzenie ich w zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony swojego zdrowia i życia...
Ilość

Celem tego przewodnika jest ułatwienie prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziećmi i wprowadzenie ich w zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony swojego zdrowia i życia. Zawiera on zajęcia z zakresu elementarnej wiedzy o człowieku i higienie życia, zajęcia poświęcone wzmacnianiu sfer osobowości dziecka, dotyczące bezpiecznej zabawy i zachowania się na drogach, mówienia „NIE” obcemu. Pozycja ta porusza również zagadnienia molestowania seksualnego, presji grup rówieśniczych, uzależnienia od środków odurzających. Proponowane ćwiczenia są proste w wykonaniu, angażują każdą ze sfer aktywności dzieci, nauczycielowi pozostawiając rolę inspiratora i organizatora. Zajęcia dostosowane są do różnych grup wiekowych. Pracę nauczycielowi ułatwi dokładny opis przebiegu ćwiczeń, propozycje pytań, załączniki w postaci materiałów źródłowych i gotowych kart pracy. Większość ćwiczeń została zweryfikowana w Autorskiej Szkole Podstawowej „Żak” w Olsztynie.

83-7308-156-9

Klus-Stańska Dorota

Profesor, długoletni pracownik Zakładu Pedagogiki Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, obecnie profesor nadzwyczajny i zastępca dyrektora w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Członkini Polskiej Akademii Nauk.

Jej zainteresowania koncentrują się wokół alternatywnych metod kształcenia. Założycielka Autorskiej Szkoły Podstawowej „Żak” w Olsztynie, autorka programu AIP „Żak”.

 

Bezpieczeństwo dzieci

SPIS TREŚCI

 

Wstęp

Ja i mój organizm

      Co mam w środku?

      Jak poznaję świat

      Bez tego nie mogę żyć

      Rośnij zdrowo

Ja to ja, ty to ty

Baw się bezpiecznie

Bezpieczna droga

Powiedz „NIE” obcemu

Nie jesteś sam

Bądź sobą

      Dziękuję, nie palę

      Dziękuję, nie piję

      Dziękuję, nie biorę

Nie mów mi, co mam myśleć

Policja

Nie ucz mnie przemocy

 

ANEKS. Karty pracy do wykorzystania na lekcjach       

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło