Co zrobić, aby ułatwić dziecku naukę czytania i pisania?br /

Podtytuł: 83-7308-175-5
ISBN:
9,80 zł
Prezentowany poradnik stanowi doskonale przygotowany zestaw ćwiczeń, który rodzice mogą wykorzystać w zabawach ze swoimi dziećmi w celu rozwinięcia ich zdolności słuchowych i językowych, niezbędnych do opanowania umiejętności czytania i pisania...
Ilość

Prezentowany poradnik stanowi doskonale przygotowany zestaw ćwiczeń, który rodzice mogą wykorzystać w zabawach ze swoimi dziećmi w celu rozwinięcia ich zdolności słuchowych i językowych, niezbędnych do opanowania umiejętności czytania i pisania. Propozycje ćwiczeń mają charakter otwarty - mogą stanowić inspirację do samodzielnego tworzenia nowych zadań lub dostosowania zabaw do indywidualnych zainteresowań dziecka. Proponowane ćwiczenia nadają się dla rodziców do pracy indywidualnej z dzieckiem, nadają się także do wykorzystania w pracy grupowej (na przykład w przedszkolu) oraz do pracy terapeutycznej w zakresie terapii pedagogicznej lub logopedycznej.

83-7308-175-5

Łażewska Helena

zajmuje się logopedią. Pomaga młodzieży posiadającej trudności w opanowaniu umiejętności poprawnego pisania. Polskie Towarzystwo Dysleksji nadało jej tytuł honorowego członka PTD. Publikacjami znajdującymi się w dorobku autorki są: artykuł na temat problemów młodzieży z objawami dysortografii, który ukazał się na łamach czasopisma „Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze” oraz współautorska książka „Co zrobić, aby ułatwić dziecku naukę czytania i pisania : ćwiczenia usprawniające funkcje słuchowe i językowe : poradnik dla rodziców” wydana w 2002 roku.

 

Co zrobić, aby ułatwić dziecku naukę czytania i pisania?

Wstęp

  1. Rozpoznawanie dźwięków otoczenia
  2. Analiza i synteza wyrazowa zdań
  3. Ćwiczenie analizy i syntezy sylabowej
  4. Ćwiczenie umiejętności wyodrębniania głosek w nagłosie i wygłosie
  5. Wyodrębniania kolejnych głosek w wyrazie
  6. Ćwiczenie pamięci słuchowej

Bibliografia

Dodatek – tablice do wycinania

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło