Zobacz wiadomość w przeglądarce

To, co w „Impulsie” najlepsze

Oficyna Wydawnicza „Impuls” słynie z jakości swoich wydawnictw, lecz tym, co szczególnie wyróżnia ją na rynku wydawniczym, jest seria publikacji, poświęconych pedagogice specjalnej: różnym formom niepełnosprawności, kompetencji nauczycieli-terapeutów i organizacji całościowego procesu kształcenia i wychowania. Dziś zatem prezentujemy kolejną porcję gorących nowości i niecierpliwie wyczekiwanych wznowień.

- Na początek pragniemy podzielić się wiadomością o naszej promocji dla piszących prace: Jak masz napisać pracę? Impuls przychodzi z pomocą. Wszystkie nasze poradniki obniżamy o 20% (sprawdź).

- Promocja nr 2. Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa przygotowaliśmy promocje na cały dział Pedagogika sob niepełnosprawnych promocję 25% rabatu w dniach 21-26 marca (sprawdź).

- Polecamy i zapraszamy również do wywiadu z Wojciechem Śliwerskim i Pawłem Głowiakiem o Oficynie Impuls i jej wynikach oraz propozycji... (przeczytaj).

- Na koniec dzisiejszej wiadomości zapraszamy naszych Czytelników do głosowania na nasze tytuły w plebiscycie granice.pl na Najlepsze Książki na Wiosnę 2017... (przeczytaj).

Język polski. Wykłady z metodyki

Oficyna1

Nowość w Impulsie
Zofia Agnieszka Kłakówna

Język polski traktujemy nieco po macoszemu. Ostatecznie – każdy umie mówić i pisać po polsku, a jeżeli nawet tylko tak nam się zdaje, to przecież inni mają podobnie, więc problem znika sam z siebie. Język polski na tle innych szkolnych przedmiotów wypada blado, wepchnięty między godziny modnych i przyszłościowych godzin. Problemem języka polskiego jest to, że jego efekty nie są wymierne. Nie są policzalne. Nie przynoszą zysku. Znajomość jambów i anapestów nie pomoże opłacić rachunki, a nawet – z punktu widzenia dzisiejszych zapotrzebowań na rynku pracy – może to opłacanie skutecznie utrudnić. Z takiego właśnie podejścia wyrasta bylejakość programowa, często w towarzystwie bylejakości prowadzących zajęcia...

Czytaj więcej...

MATKI

Matki

Nowość w Impulsie
Ewa Krasoń i Kamil Ziółkowski

Matki to oparta na faktach powieść, w której losy głównych bohaterek splatają się ze sobą w ciasny warkocz doświadczeń i wydarzeń. Ich drogi krzyżują się za sprawą dwóch niezaprzeczalnych podobieństw: wszystkie są Polkami, żyjącymi na emigracji w Stanach Zjednoczonych, i matkami dzieci uzależnionych od narkotyków. Bezradność popycha je do udziału w programie terapeutycznym, skierowanym do rodziców dzieci, które znalazły się w szponach nałogu. Dzięki temu matki połączą siły w walce nie tylko o życie własnych dzieci, ale także o siebie i swoje rodziny.

Czytaj więcej...

ROZWÓJ NAUCZYCIELA

Oficyna1

Nowość w Impulsie
Pikuła G. Norbert, Joanna M. Łukasik, Katarzyna Jagielska

Książka Rozwój nauczyciela – od wczesnej do późnej dorosłości podejmuje zagadnienia specyfiki pracy nauczyciela przez pryzmat jego profesjonalizmu i rozwoju zawodowego. Szkolna rzeczywistość ujęta w formalnoprawne ramy wyznacza każdemu nauczycielowi konkretne funkcje i zadania. Analizując te najbardziej aktualne, można powiedzieć, że preferuje się model nauczyciela o rozszerzonym profilu zawodowym i otwartym podejściu do wykonywanych zadań. Aby im sprostać, nauczyciel musi ustawicznie się doskonalić, rozwijać, poddawać refleksji codzienną rzeczywistość i szukać nowych rozwiązań. A robi to po, ab...

Czytaj więcej...

Osoba z niepełnosprawnością intelektualną

Osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Nowość w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Zasępa Ewa

Zasępa podchodzi do tematu kompleksowo; nie tylko wyjaśnia teoretyczną stronę zagadnienia, analizując terminologię, ich historię oraz dane statystyczne, ale i przybliżając zasady diagnozowania niepełnosprawności intelektualnej tudzież zachowania przystosowawczego, by wreszcie skupić się na charakterystyce przebiegu procesów poznawczych: pamięci, uwagi, spostrzegania, myślenia i funkcji wykonawczych. Pierwsza część zawiera ogólną charakterystykę: przeanalizowano dane epidemiologiczne, w tym czynniki ryzyka powstania niepełnosprawności...

Czytaj więcej...

NAUCZYCIEL DOSKONAŁY

Oficyna

Nowość w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Bielski Janusz

Jak pisze autor Nauczyciel dokonały publikacji Janusz Bielski cech efektywnego nauczyciela poszukuje się również dzisiaj, ale coraz częściej pojawiają się u badaczy przekonania, że cechy te nie są wrodzone i że można je wykształcić w procesie przygotowania zawodowego. Głównym przedmiotem współczesnych badań staje się rzeczywisty nauczyciel, działający w konkretnych warunkach.
Szuka się odpowiedzi na pytania: co powinien wiedzieć i umieć dobry nauczyciel określonej specjalności?

Czytaj więcej...

MAGIK

Oficyna Impuls Nowość w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Kacak Monika

Magik Moniki Kacak to filozoficzna, nieco poetycka w kształcie opowieść dla najmłodszych i tych nieco starszych, korzeniami sięgająca najwyraźniej do Małego księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Zadaniem książki jest nieść przesłanie, a rozmowa urasta do rangi narzędzia, z pomocą którego szczepimy dziecku empatię, szacunek, troskę i wrażliwość. To nie jest tak, że świat dzieci i świat dorosłych istnieją obok siebie, zamknięte w szklanych kulach. Te światy współistnieją, a rozmowa jest pomostem, na którym wszyscy możemy się spotkać.

Czytaj więcej...

 

Dziecko u progu szkoły

Impulsoficyna Wznowienia w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Dmochowska Halina, Wiatrowska Leokadia

Niniejsza książka to szeroka perspektywa postrzegania dziecka 6-letniego jako potencjalnego ucznia szkoły podstawowej, któremu rzeczywistość kreuje los bardziej lub mniej odpowiadający osobistym preferencjom. W wyniku kontrowersji zogniskowanych wokół reformy oświaty, a w niej wcześniejszego rozpoczynania edukacji już przez dzieci 6-letnie, akcentuje się w niej holistyczny ogląd dziecka.

Czytaj więcej...

Wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością intelektualną

RACJONALNOŚĆ PROCESU KSZTAŁCENIA. Wznowienia w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Wiśniewska Marta

Książka jest zbiorem doświadczeń zawodowych i osobistych autorki. Opisuje w niej bowiem swoje doświadczenia, które zdobyła (i nadal zdobywa) jako matka niepełnosprawnego dziecka oraz jako terapeutka dzieci z głębokimi zaburzeniami w rozwoju. Jest to publikacja niezwykle cenna, gdyż większość książek dostępnych na rynku dotyczy zagadnień teoretycznych. Brakuje natomiast pozycji, która prosto, w zintegrowany sposób przekazywałaby podstawową wiedzę na temat wychowywania i wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego. Niniejsza książka znakomicie wypełnia tę lukę.

Czytaj więcej...

Przemoc stosowana przez kobiety

Impuls

Wznowienia w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Cabalski Marian

Monografia wypełnia wyraźną lukę poznawczą. Ma charakter innowacyjny i multidyscyplinarny, a jej wnioski oparte są na aktualnych osiągnięciach nauk społecznych. Takie podejście pozwala na wszechstronne ujęcie zachodzących procesów. W sposób obiektywny i rzeczowy ukazuje, że gwałtownie narasta problem przemocy (psychicznej i fizycznej) stosowanej przez kobiety wobec mężczyzn, innych kobiet, dzieci oraz osób w podeszłym wieku...

Czytaj więcej...

Jak się nie nudzić na emeryturze?

Impuls

Wznowienia w Impulsie - wersja papierowa i ebook
Aleksander Nalaskowski

Kto to jest emeryt? Osoba, zmagająca się z dylematem: położyć się spać wcześniej, aby nie nudzić się przez cały wieczór, czy pójść spać przed północą, aby nie nudzić się do rana. W tym prześmiewczym obrazku zapożyczonym od satyryków, niestety, jest sporo prawdy.
Jak się nie nudzić na emeryturze? autorstwa Stanisława Mędaka jest propozycją dla tych, którzy szukają aktywności, jednak brakuje im wiedzy w co i jak się zaangażować. Pokazuje nam jak wystartować w tym nowym, wartościowym rozdziale życia. .

Czytaj więcej...

Zagłosuj na najlepsze książki na wiosnę!

GŁOSUJEMY NA IMPULS

Wiosna za oknami, wiosna panuje również w księgarniach. Pomóżcie nam więc wybrać „Najlepsze książki na wiosnę 2017" oraz „Najlepsze książki katolickie" i zyskajcie szansę wygrania zestawów, liczących nawet 20 nagród?


Nominacje Oficyny Wydawniczej "Impuls" do tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszych Książek na Wiosnę 2017!

Kategoria: PORADNIKI

Język polski

Kategoria: PERŁY Z LAMUSA

Nauczyciel doskonały

Kategoria: DLA RODZICÓW

CZUJĄTKI

Kategoria: PROZA POLSKA

KOCHAM

Kontakt | Jak wydać książkę w Impulsie? | Facebook | Promocje

Oficyna Wydawnicza IMPULS, ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków